Powrót wagi – jak sobie poradzić z tym powszechnym problemem?

      Niezależnie od szybszego lub wolniejszego zrzucania wagi, powraca ona do poprzedniego poziomu w przypadku większości osób. Jest jednak dobra wiadomość: ostatnie badania wykazały, że 87 procent uczestników, którzy stracili co najmniej 15 kg i utrzymali nową wagę przez rok lub dłużej, zachowało co najmniej 10 procent tego spadku wagi w ciągu 10 lat.

Cztery rady, jak zrzucić wagę po raz drugi:

  1. Zacznij natychmiast. Skoro tylko dostrzeżesz niepożądane zmiany, od razu podejmij działanie. „Łatwiej jest zrzucić kilogram lub półtora niż 5 kilogramów” – wyjaśnia Linda Houtkooper, profesor nauk o żywieniu na Uniwersytecie Stanu Arizona. „Człowiek pozostaje zmotywowany i szybciej uda mu się zrzucić nadmiar kilogramów.”
  2. Zdaj sobie sprawę z faktu, że Twoje ciało się zmieniło: jeżeli masz mniej do zrzucenia tym razem, być może konieczna będzie zmiana strategii. Możesz, na przykład, potrzebować mniej kalorii, jeżeli jestś lżejsza niż przed rozpoczęciem odchudzania po raz pierwszy.
  3. Ćwicz panowanie nad swoimi hormonami głodu: ćwiczenie to coś więcej niż tylko spalanie kalorii. W rzeczywistości, dowody wskazują, że częste pocenie się może pomóc Ci uregulować swój apetyt i poczuć większą sytość po posiłkach.
  4. Wyznacz sobie osiągalny cel: specjaliści zgadzają się, że jednym z powodów, dla których ludzie powracając do starej wagi jest kompensacja niedosytu, jaki odczuwali podczas stosowania diety. Zastosowanie mniej drakońskiej diety i przyjęcie realistycznego celu odchudzania za drugim razem może pomóc.
/źródło: www.lifewavesplash.com/