System 16:8 zastosowany w WInfit – wyniki badań klinicznych.

Badanie dotyczące okresowych głodówek dowodzi, że wpływają one na utratę wagi

Jedno z pierwszych badań na temat wpływu diety głódówkowej 16:8 na otyłych osobach dowodzi, że wpływa ona korzystnie na utratę wagi.

Nowe badanie Uniwersytetu stanu Illinois w Chicago opublikowane w Dzienniku badań nad odżywianiem i zdrowym starzeniem się poddało analizie formę diety ograniczonej czasowo znanej jako dieta 16:8. Badanie potwierdza, że dieta ta może być efektywnym sposobem na utratę wagi. Metoda 16:8 jest stosowana w programie kształtowania sylwetki WinFit.

Osoby biorące udział w badaniu nie dostały konkretnych zaleceń żywieniowych, lecz miały spożywać normalne posiłki między 10 a 18. Po 12 tygodniach okazało się, że grupa 16:8 instynktownie obniżyła dzienne spożycie kalorii o około 300 kalorii. Ich waga spadła o około 3% w porównaniu do historycznej grupy stosującej dietę kontrolowaną.

Potrzeba więcej badań, jednak początkowe wyniki wyglądają obiecująco.

Od zawsze promowaliśmy program kształtowania sylwetki WinFit jako zdrowy sposób na redukcję tłuszczu, uwydatnienie mięśni oraz poprawę ogólnego samopoczucia. Teraz mamy naukowy dowód na to, że okresowe głodówki są dobre dla każdego.