Sen a przypominanie – czy istnieje zależność?

       Niedawno opublikowany w The Guardian artykuł traktuje o nowym badaniu omówionym w dzienniku Cortex. Naukowcy dowiedzieli się, że sen niemal podwaja szansę na przypomnienie sobie zapomnianej informacji.

       Wolontariuszy poproszono o zapamiętanie wymyślonych słów tuż przed snem lub 12 godzin po przebudzeniu. „Śpiochy” okazały się dużo lepsze w przypominaniu sobie słów.

     „Sen niemal podwaja szanse na zapamiętanie wcześniej nieprzypominanego materiału” – mówi dr Nicolas Dumay, psycholog z Uniwersytetu Exerter. „Podwyższone zdolności przypominania po obudzeniu sugerują, że niektóre wspomnienia wyostrzają się nocą. Potwierdza to teorię mówiącą o tym, że podczas snu aktywnie powtarzamy informację oznaczoną jako ważna”.

     Waga snu zainspirowała prace nad Silent Nights*, jednymi z najpopularniejszych plastrów LifeWave. Rysunek1Badania kliniczne potwierdzają, że Silent Nights wydłużają długość snu do 66 % bez pomocy leków czy tabletek. Nanoplastry Silent Night posiadają status urządzenia medycznego klasy 1. – nie powodują skutków ubocznych, są bezpieczne dla zdrowia.

*Dowiedz się więcej o Silent Nights w UE.


Jeśli interesują Cię nanoplastry Silent Night zgłoś się do nas  tel. 501 45-55-77 biuro@nanoteam.pl